Huvudmeny

Personal och kontakt

Sektionen för pedagogisk utveckling och forskning består av en sammansättning av olika kompetenser. De flesta är lokaliserade till korridor B6, Allégatan 1, i Borås. Enskilda anställda kontaktas via telefon eller e-post.

Anställda

 

Lill Langelotz

Lill Langelotz, sektionschef
Telefonnummer:  033-435 4470
Rumsnummer: B609A
E-post: lill.langelotz@hb.se 

 

Marianne Strömberg

Marianne Strömberg, biträdande sektionschef
Telefonnummer: 033-435 4338
Rumsnummer: B603
E-post: marianne.stromberg@hb.se 

 

Anita Eklöf

Anita Eklöf
Telefonnummer: 033-435 4734
Rumsnummer: B628
E-post: anita.eklof@hb.se

 

Anita Nordlund

Anita Norlund
Telefonnummer:033-435 4327
Rumsnummer: B614
E-post: anita.norlund@hb.se 

 

Christer Wede

Christer Wede
Telefonnummer: 033-435 5902
Rumsnummer: B606
E-post: christer.wede@hb.se 

 

Dennis Beach

Dennis Beach
Telefonnummer: 033-435 4243
Rumsnummer: C322
E-post: dennis.beach@hb.se

 

Elisabeth Persson

Elisabeth Persson
Telefonnummer: 033-435 4344
Rumsnummer: B607
E-post: elisabeth.persson@hb.se  

 

Iréne Arvidsson

Iréne Arvidsson
Telefonnummer: 033-435 4113
Rumsnummer:  B618
E-post: irene.arvidsson@hb.se 

 

Linda Borglund


Linda Borglund
Telefonnummer:033-435 5956
Rumsnummer:  B626
E-post: linda.borglund@hb.se 

 

Magnus Levinsson

Magnus Levinsson
Telefonnummer: 033-4354511
Rumsnummer: B620
E-post: magnus.levinsson@hb.se 

 

Magnus Agnafors

Marcus Agnafors
Telefonnummer: 033-435 4221
Rumsnummer: B619
E-post: marcus.agnafors@hb.se 

 

Marie Hjalmarsson


Marie Hjalmarsson
Rumsnummer: B616
E-post: marie.hjalmarsson@hb.se 

 

Martin Hellström

Martin Hellström
Telefonnummer: 033-435 4020
Rumsnummer: A708
E-post: martin.hellstrom@hb.se

 

Mary-Anne Holfve-Sabel

Mary-Anne Holfve-Sabel
Telefonnummer: 033-435 5933
Rumsnummer: B527
E-post: mary-anne.holfve_sabel@hb.se 

 

Peter Sigrén

Peter Sigrén
Telefonnummer:033-435 4332
Rumsnummer: B520
E-post: peter.sigren@hb.se 

 

Saknar bild

Ramon Garrote
Telefonnummer: 033-435 4676
Rumsnummer: B615
E-post: ramone.garrote@hb.se 

 

Richard Baldwin

Richard Baldwin
Telefonnummer: 033-435 4101
Rumsnummer: D301
E-post: richard.baldwin@hb.se 

 

Rita Foss Lindblad

Rita Foss Lindblad
Telefonnummer: 033-435 4520
Rumsnummer: B610
E-post: rita.foss_lindblad@hb.se 

 

Sigrid Dentler

Sigrid Dentler
Telefonnummer: 033-435 4253
Rumsnummer: B526
E-post: sigrid.dentler@hb.se 

 

Susanne Strömberg Jämsvi

Susanne Strömberg Jämsvi
Telefonnummer: 033-435 5948
Rumsnummer: B611
E-post: susanne.stromberg_jamsvi@hb.se