Huvudmeny

Ansvariga i partnerområden

Förteckning över partnerområden och verksamhetsförlagd utbildningssamordnare



Ale Kommun
Erik Höglund
erik.hoglund@ale.se
0733-01 35 36, 0303-33 06 32
Ale Kommuns Hemsida (extern länk)

Alingsås Kommun
Ann Granat
ann.granat@alingsas.se
0733-01 35 36, 0303-33 06 32
Alingsås Kommuns Hemsida (extern länk)

Alvesta
Helena Odelgård
helena.odelgard@alvesta.se

0472-154 69
Alvesta Kommuns Hemsida (extern länk)

Bollebygds Kommun
Berit Carlsson
berit.carlsson@bollebygd.se

033-430 56 77
Bollebygds Kommuns Hemsida (extern länk)

Borås Stad
Borås Stads Hemsida (extern länk)
Grundskola

Johan Utter
vfu@boras.se

033-35 87 63, 0704-55 87 63
Förskola Norr

Thorvald Pellby Pettersson
thorvald.pellby.pettersson@boras.se

033-35 88 89
Förskola Öster

Margareta Andersson
margareta.e.andersson@boras.se

033-35 88 91
Förskola Väster

Helene Svärd
helene.svard@boras.se

033-35 88 92
CFL Borås

Stefan Eriksson
stefan.eriksson@boras.se

033-35 51 34

Drottning Silvias Lekterapi
Cecilia Holmgren
cecilia.holmgren@vgregion.se

031-343 45 77
Drottning Silvias barn- och ungdomssjukhus hemsida (extern länk)

Essunga Kommun
Jonas Engernäs
jonas.engernas@essunga.se

0512-570 36
Essunga Kommuns Hemsida (extern länk)

Falkenbergs Kommun
Alexandra Botteri
alexandra.botteri@falkenberg.se

0721-42 83 64
Falkenbergs Kommuns Hemsida (extern länk)

Falköpings Kommun
Björn Broberg
bjorn.broberg@falkoping.se

0515-88 53 01, 0727-28 69 26
Falköpings Kommuns Hemsida (extern länk)

Gislaveds Kommun
Emma Gonzales
emma.gonzales@edu.gislaved.se

0371-811 70
Gislaveds Kommuns Hemsida (extern länk)

Gnosjö Kommun
Per Kjöllerström
per.kjollerstrom@edu.gnosjo.se

0370-33 11 52
Gnosjö Kommuns Hemsida (extern länk)

Grästorps Kommun
Susanna Tschährä
susanna.tschahra@grastorp.se

0514-581 65
Grästorps Kommuns Hemsida (extern länk)

Gullspångs Kommun
Maria Andersson
maria.a.andersson@gullspang.se
0506-360 00
Gullspångs Kommuns Hemsida (extern länk)

Göteborg Stad
Göteborg Stads Hemsida (extern länk)
Askim/Frölunda/Högsbo

Inger Andersson
inger.andersson@askimfrolundahogsbo.goteborg.se

0736-66 04 23
Lundby

Grundskola

Viveka Lundqvist
0707-64 20 49
Förskola
Angelie Blixt
angelie.blixt@lundby.goteborg.se

031-366 74 25
Mölndal

Lena Hammarberg
lena.hammarberg@molndal.se

0736-74 93 71
Tynnered/Älvsborg/Öarna

Grundskola

Anna Carlryd Macao
anna.carlryd.macao@vastra.goteborg.se

0709-42 94 98
Förskola
Monica Löfqvist
monica.lofqvist@vastra.goteborg.se

031-366 11 30
Västra Hisingen/Biskopsgården/Torslanda

Anette Dagerland
anette.dagerland@vastrahisingen.goteborg.se

031-366 52 51, 0702-46 51 29
Östra Bergsjöns Stadsdel

Malin P Karlsson
malin.petersen.karlsson@ostra.goteborg.se

0725-84 51 36

Habo Kommun
Johnny Nilsson
johnny.nilsson@habokommun.se

036-44 28 84
Habo Kommuns Hemsida (extern länk)

Halmstad Kommun
Helen Rääf
helen.raaf@halmstad.se

035-13 75 52
Halmstad Kommuns Hemsida (extern länk)

Hjo Kommun
Caroline Hägglund
caroline.hagglund@hjo.se
0503-351 78
Hjo Kommuns Hemsida (extern länk)

Härryda Kommun
Camilla Lagesdotter
camilla.lagesdotter@harryda.se

031-724 66 01, 0768-65 54 99
Härryda Kommuns Hemsida (extern länk)

Herrljunga Kommun
Birgitta Fredriksson
birgitta.fredriksson@admin.herrljunga.se

0513-173 04
Herrljunga Kommuns Hemsida (extern länk)

Internationella Engelska Skolan
Maria Hammerberg
maria.hammarberg.boras@engelska.se

033-722 22 66, 0708-60 68 28
Internationella Engelska Skolans Hemsida (extern länk)

Jönköpings Kommun
Louisa Rosendahl
louisa.rosendahl@jonkoping.se

036-10 64 24
Jönköpings Kommuns Hemsida (extern länk)

Karlsborgs Kommun
Kent Larsson
kent.larsson@karlsborg.se
0505-173 20
Karlsborgs Kommuns Hemsida (extern länk)

Kunskapsskolan Borås
Björn Nyman
bjorn.nyman@adm.kunskapsskolan.se

0733-17 34 43
Malin Sandbecker
malin.sandbecker@kunskapsskolan.se
Kunskapsskolan Borås Hemsida (extern länk)

Lekterapin SÄS
Camilla Hallén
camilla.hallen@vgregion.se

033-616 34 15
Lekterapin SÄS Hemsida (extern länk)

Lerums Kommun
Eva Lindberg
eva.lindberg@lerum.se

0302-319 92, 0736-82 05 08
Lerums Kommuns Hemsida (extern länk)

Lidköpings Kommun
Helene Larsson
helene.larsson@lidkoping.se
0510-77 02 18
Liköpings Kommuns Hemsida (extern länk)

Malmen Borås
Cecilia Åberg Thorell
cecilia.aberg-thorell@malmen.se

033-23 73 81, 0706-25 67 33
Montessoriskolan Malmens Hemsida (extern länk)

Mariestad
Pia Fahlgren
pia.fahlgren@mariestad.se

0501-75 57 37
Mariestads Kommuns Hemsida (extern länk)

Marks Kommun
Kim Westerberg
kim.westerberg@mark.se

0320-21 76 51
Marks Kommuns Hemsida (extern länk)

Orust Kommun
Lars Jansson
lars.jansson@orust.se
Orust Kommuns Hemsida (extern länk)

Partille Kommun
Ingrid Nordblom
ingrid.nordblom@partille.se

031-792 13 14, 031-792 18 15
Partille Kommuns Hemsida (extern länk)

Skara Kommun
Mahnaz Fakhari
mahnaz.fakhari@skara.se

0511-342 99
Skara Kommuns Hemsida (extern länk)

Skövde Kommun
Ylva Åhlund Bloom
ylva.ahlund@skovde.se

0500-49 80 00
Skövde Kommuns Hemsida (extern länk)

Stenungsund
Christina Andersson
christina.andersson@stenungsund.se

0303-732 568
Stenungsund Kommuns Hemsida (extern länk)

Svenljunga Kommun
Malin Karlsson
malin.karlsson@svenljunga.se

0325-183 30
Svenljunga Kommuns Hemsida (extern länk)

Svenska Kyrkans Förskolor Borås
Maria Cederblad
maria.cederblad@svenskakyrkan.se

0705-57 95 03
Svenska Kyrkans Förskolor Borås Hemsida (extern länk)

Tibro Kommun
Mattias Gustafsson
mattias.gustafsson@tibro.se
0504-181 60
Tibro Kommuns Hemsida (extern länk)

Tidaholm Kommun
Johanna Ljungqvist
johanna.ljungqvist@tidaholm.se
0502-60 63 22
Tidaholm Kommuns Hemsida (extern länk)

Tjörns Kommun
Dan Christoffersson
dan.christoffersson@tjorn.se

0304-60 19 04
Tjörns Kommuns Hemsida (extern länk)

Tranemo Kommun
Marit Ekstener
marit.ekstener@tranemo.se

0325-57 64 27, 0761-16 86 61
Tranemo Kommuns Hemsida (extern länk)

Töreboda Kommun
Marianne Gerdin
marianne.gerdin@toreboda.se
0506-181 21
Töreboda Kommuns Hemsida (extern länk)

Uddevalla Kommun
Anna Trosso
anna.trosso@matildaskolan.se

0706-76 05 25
Uddevalla Kommuns Hemsida (extern länk)

Ulricehamns Kommun
Britta Folkesson
bfolkesson@hotmail.com

0706-37 28 43
Ulricehamns Kommuns Hemsida (extern länk)

Vaggeryds Kommun
Ann-Christin Nilsson
ann-christin.nilsson@vaggeryd.se

0370-67 82 69
Vaggeryds Kommuns Hemsida (extern länk)

Vara Kommun
Åsa Kåryd
asa.karyd@vara.se

0512-310 55
Vara Kommuns Hemsida (extern länk)

Varbergs Kommun
Varberg Kommuns Hemsida (extern länk)
Pedagogiskt Team Centrum TC

Anna-Lena Apelqvist
anna.lena.apelqvist@varberg.se

0340-885 85
Pedagogiskt Team Centrum Norr TCN

Anita Larsson
anita.larsson@varberg.se

0340-889 71, 0705-48 89 71
Pedagogiskt Team Fristående TF

Bodil Isaksson Demred
bodil.isaksson.demred@varberg.se

0733-05 35 10, 0767-90 01 29
Pedagogiskt Team Norr TN

Emma Torstensson
emma.torstensson@varberg.se

0768-98 70 40
Pedagogiskt Team Nordväst TNV

Anna Lena Åkerström
anna.lena.akerstrom@varberg.se

0340-69 76 71, 0767-89 69 42
Pedagogiskt Team Skola TS

Karin Ek
karin.ek@varberg.se

0702-87 73 91
Pedagogiskt Team Sydväst TSV

Bodil Isaksson Demred
bodil.isaksson.demred@varberg.se

0733-05 35 10, 0767-90 01 29
Pedagogiskt Team Öster TÖ

Britt-Marie Ahlberg
britt-marie.ahlberg@varberg.se

0340-69 78 33, 0703-77 88 30

Vesnas Förskolor Kungälv
Vesna Birkedahl
vesna.birkedahl@forskolanviljan.se

0731-83 86 44
Förskolan Viljans Hemsida (extern länk)

Vårgårda Kommun
Linda Lilja
linda.lilja@vargarda.se

0322-60 08 02
Vårgårda Kommuns Hemsida (extern länk)

Vårgårda Montessoriförskolan Grodden
Helena Olsson
helena@montessorigrodden.se

0322-62 19 62
Montessoriförskolan Groddens Hemsida (extern länk)

Värnamo Kommun
Daniella E Rydberg
daniella.e.rydberg@edu.varnamo.se

0370-37 72 80
Värnamo Kommuns Hemsida (extern länk)

Vänersborgs Kommun
Sonja Dahlqvist
sonja.dahlqvist@vanersborg.se

0521-71 10 28
Vänersborgs Kommuns Hemsida (extern länk)