Huvudmeny

Ansvariga i partnerområden

Förteckning över partnerområden och verksamhetsförlagd utbildningssamordnare

Borås Stad

Stadsdel Norr

Förskola: Helena Elliot
0721 - 60 05 34,
Skola: Annika Davidsson
033 - 35 31 70

Stadsdel Väster 

Förskola: Mona Hedin
033  -35 53 47, 0768 - 88 37 45
Skola:Per Ljungqvist
033-357927, 0768-887927

Stadsdel Öster  

Förskola: Margareta Andersson
033-358891
Skola: Gunilla Sköld / Eva Jansson
033-358902

Montessoriskolan Malmen: Cecilia Åberg-Thorell
033-23 73 80, 0706-256733
Kunskapsskolan i Borås: Niklas Norder 
0733-173442
Internationella Engelska skolan i Borås, Maria Hammarberg
033 - 722 2266
Svenska Kyrkans Förskolor Borås: Maria Cedenblad
0705-579 503
Lekterapin SÄS: Stina Ekdahl
033-616 34 15

Norra, västra och östra 

Ale kommun: Hanna Svensson
0733 - 01 35 36, 0303 - 33 06 32
Alingsås: Ann Granat
0702 - 61 16 23, 0322 - 61 70 75
Bollebygd: Berit Carlsson
033 - 430 56 77
Essunga: Gunnel Thonander
0512 - 570 36
Falköping: Anneli Melander / Björn Broberg
0515 - 88 55 04, 0703 - 38 51 65, 0515 - 88 53 01, 0727 - 28 69 26
Gislaveds kommun: Yvonne Sandbacka
0705 - 70 02 83
Gnosjö:Per Kjöllerström
0370 - 33 11 52
Grästorp: Anette Nilsson
0514 - 582 51, 0702 - 29 42 57
Habo: Johnny Nilsson
036 - 442 80 84
Herrljunga: Birgitta Fredriksson
0513 - 173 04, 0705  -27 10 08
Härryda: Ann-Marie Skarrie
031 - 724 66 01, 0768 - 65 54 99
Jönköping: Maria Åkesson
036 - 102469
Kungälv: Vesnas förskolor: Vesna Birkedahl
0731-83 86 44
Lerum:Eva Lindberg
0302 - 319 92, 0736 - 82 05 08
Mariestad: Susanne Persson-Lindgren
0501-
Orust:Lars Jansson
0304 -
Skara: Bengt Sävhammar 
0511 - 326 20  
Skövde: Anna Nyberg
0500 - 49 80 31, 0762 - 09 54 62
Svenljunga: Malin Karlsson
0325 - 183 30
Stenungsund: Christina Andersson
0303 - 73 25 68
Tjörns kommun: Dan Christoffersson
0304 - 601904
Tranemo: Ulf Jogbratt
0325 - 57 64 27, 0705 - 56 43 99
Uddevalla: Lars-Åke Frykholm
0730-984100
Ulricehamn: Britta Folkesson
0321 - 421 34
Vara: Åsa Karyd
0512-31127
VaggerydAnn-Christin Nilsson 
0370-
Vårgårda
: Linda Lilja
0322 - 60  07 97, 0733-57 51 39
Vänersborg: Sonja Dahlqvist
0521 -72 10 28
Värnamo: Bo Holmberg
0370 - 37 72 76

Södra 

Falkenberg: Jannike Nilsson
073-868 07 23
Halmstad: Helén Rääf
035-13 75 52
Marks kommun: Kim Westerberg
0320-21 76 51
Varberg: Bodil Demered
0340 - 88 000
Kungsbacka: Anna-Lena Glad Palm
0300 - 83 42 91

Göteborg/Partille

Askim, Frölunda, Högsbo: Inger Andersson
0736 - 660 423
Bergsjön: Milena Cvjetkovic 
0707 - 80 09 17
Lundby: Marita Johansson
0707 - 64 20 49
Västra Hisingen,Torslanda, Biskopsgården: Anette Dagerland
031-366 52 51, 0702 - 46 51 29
Västra Göteborg - Tynnered, Älvsborg, Öarna: Grundskola: Anna Carlryd Macao
0709-429498
Västra Göteborg - Tynnered, Älvsborg, Öarna: Förskola: Monica Löfqvist och Eva Blidmark Bergström.
031-3661130/32, 0725391630/32
Mölndal: Lena Hammarberg 
0736-74 93 71, (0766-347361)
Partille: Ingrid Nordblom
031-792 13 14
Drottning Silvias Lekterapi: Cecilia Holmgren
031-343 45 77