Huvudmeny

Ansvariga i partnerområden

Förteckning över partnerområden och VFU-samordnare inom förskollärar- och lärarutbildning.

A B C D E F G

A

Ale Kommun
Erik Höglund
erik.hoglund@ale.se
0733-01 35 36
0303-33 06 32

Alingsås Kommun
Ann Granat
ann.granat@alingsas.se
0322-61 70 75
0702-611 623
Camilla Götsten
camilla.gotsten@alingsas.se

Carina Koch Samuelsson
carina.koch.samuelsson@alingsas.se

Alvesta
Helena Odelgård
helena.odelgard@alvesta.se

0472-154 69

B

Bollebygds Kommun
Berit Carlsson
berit.carlsson@bollebygd.se

033-430 56 77

Borås Stad
Grundskola

Ida Legnemark
vfu@boras.se

033-35 52 74
0768-885699
Förskola Norr

Thorvald Pellby Pettersson
thorvald.pellby.pettersson@boras.se

033-35 88 89
Förskola Öster

Ing-Marie Josefsson Mårtensson
ing-marie.martensson@boras.se

033-35 88 91
Förskola Väster

Helene Svärd
helene.svard@boras.se

033-35 88 92
CFL Borås

Stefan Eriksson
stefan.eriksson@boras.se

033-35 51 34

D

Drottning Silvias Lekterapi
Cecilia Holmgren
cecilia.holmgren@vgregion.se

031-343 45 77

E

Essunga Kommun
Jonas Engernäs
jonas.engernas@essunga.se

0512-570 36

F

Falkenbergs Kommun
Alexandra Botteri
alexandra.botteri@falkenberg.se

0721-42 83 64

Falköpings Kommun
Pia Lindström Westerlund
pia.lindstrom.westerlund@falkoping.se

0515-88 51 16

G

Gislaveds Kommun
Per Stavås
per.stavas@edu.gislaved.se

0371-23 531

Gnosjö Kommun
Per Kjöllerström
per.kjollerstrom@edu.gnosjo.se

0370-33 11 52

Grästorps Kommun
Susanna Tschährä
susanna.tschahra@grastorp.se

0514-581 65

Gullspångs Kommun
Maria Andersson
maria.a.andersson@gullspang.se
0506-360 00

Göteborg Stad
Förskola
Lotta Forsberg
lotta.forsberg@forskola.goteborg.se
0728-55 44 02
031-366 57 43
Angelie Blixt
angelie.blixt@forskola.goteborg.se

031-366 74 25
Monica Löfqvist
monica.lofqvist@forskola.goteborg.se

031-366 11 30
Charlotte Dufvenius
charlotte.dufvenius@forskola.goteborg.se

Grundskola
Margareta Svedung
margareta.svedung@grundskola.goteborg.se
0736-660423
Anette Dagerland
anette.dagerland@grundskola.goteborg.se

031-366 52 51
0702-46 51 29
Monica Alvén
monica.alven@grundskola.goteborg.se

0736-66 45 55
Malin P Karlsson
malin.karlsson@grundskola.goteborg.se

0725-84 51 36

Götene Kommun
Paula Westerling
paula.westerling@gotene.se
0511-386129

H I J K L M N O P Q R

H

Habo Kommun
Per Sandberg
per.sandberg@habokommun.se

036-44 28 84

Halmstad Kommun
Katarina Petersson
katarina.h.petersson@halmstad.se

035-13 75 52

Hjo Kommun
Lina Eriksson
lina.eriksson@hjo.se
0503-351 78

Härryda Kommun
Camilla Lagesdotter
camilla.lagesdotter@harryda.se

031-724 66 01
0768-65 54 99

Herrljunga Kommun
Birgitta Fredriksson
birgitta.fredriksson@admin.herrljunga.se

0513-173 04

I

Internationella Engelska Skolan
Anna Wångdahl Padilla
anna.wangdahl-padilla.boras@engelska.se

033-722 22 66
0702- 27 89 46

J

Jönköpings Kommun
Louisa Rosendahl
louisa.rosendahl@jonkoping.se

036-10 64 24

K

Karlsborgs Kommun
Kent Larsson
kent.larsson@karlsborg.se
0505-173 20

Kunskapsskolan Borås
Björn Nyman
bjorn.nyman@adm.kunskapsskolan.se

0733-17 34 43
Malin Sandbecker
malin.sandbecker@kunskapsskolan.se

Kungsbacka Kommun
Förskola
Anna-Lena Glad Palm
anna-lena.glad-palm@kungsbacka.se
Grundskola F-3
Helena Persson
helena.m.persson@kungsbacka.se
Grundskola 4-6
Camilla Wingene Jöregensen
camilla.wingne-jorgensen@kungsbacka.se

L

Lekterapin SÄS
Anna Eklund
anna.maria.eklund@vgregion.se

033-616 34 15

Lerums Kommun
Eva Lindberg
eva.lindberg@lerum.se

0302-319 92, 0736-82 05 08

Lidköpings Kommun
Helene Larsson
helene.larsson@lidkoping.se
0510-77 02 18

M

Malmen Borås
Cecilia Åberg Thorell
cecilia.aberg-thorell@malmen.se

033-23 73 81
0706-25 67 33

Mariestad
Annie Jonzon
annie.jonzon@mariestad.se
0501-75 53 93

Marks Kommun
Caroline Robertsson
caroline.robertsson@mark.se
0320-21 76 51

Mölndal
Lena Hammarberg
lena.hammarberg@molndal.se

0736-74 93 71

O

Orust Kommun
Lars Jansson
lars.jansson@orust.se

P

Partille Kommun
Förskola
Ingrid Nordblom
ingrid.nordblom@partille.se

031-792 13 14
031-792 18 15
Ulrika Höij
ulrika.hoij@partille.se

Grundskola Fritidshem & F-6
Berit Åblad
berit.ablad@edu.partille.se
Grundskola 7-9
Anette Meyer
anette.meyer@edu.partille.se

S T U V X Y X Å Ä Ö

S

Skara Kommun
Maria Nyman
barn.utbildning@skara.se

0511-329 51

Skövde Kommun
Ylva Åhlund Bloom
ylva.ahlund@skovde.se

0500-49 80 00

Stenungsund
Christina Andersson
christina.andersson@stenungsund.se

0303-732 568

Svenljunga Kommun
Eva Wilhelmsson
eva.wilhelmsson@svenljunga.se
0325-18522

Svenska Kyrkans Förskolor Borås
Maria Cederblad
maria.cederblad@svenskakyrkan.se

0705-57 95 03

T

Tibro Kommun
Mattias Gustafsson
mattias.gustafsson@tibro.se
0504-181 60

Tidaholm Kommun
Johanna Ljungqvist
johanna.ljungqvist@tidaholm.se
0502-60 63 22

Tjörns Kommun
Dan Christoffersson
dan.christoffersson@tjorn.se

0304-60 19 04

Tranemo Kommun
Marit Ekstener
marit.ekstener@tranemo.se

0325-57 64 27
0761-16 86 61

Töreboda Kommun
Marianne Gerdin
marianne.gerdin@toreboda.se
0506-181 21

U

Uddevalla Matildaskolan
Anna Trossö
anna.trosso@matildaskolan.se

0706-76 05 25

Ulricehamns Kommun
Britta Folkesson
bfolkesson@hotmail.com

0706-37 28 43

V

Vaggeryds Kommun
Ann-Christin Nilsson
ann-christin.nilsson@vaggeryd.se

0370-67 82 69

Vara Kommun
Anna Kuittinen
anna.kuittinen@vara.se
0512-310 55
Dzenan Mahic
dzenan.mahic@vara.se

Varbergs Kommun
Förskola
Karin Ek
karin.ek@varberg.se

0702-87 73 91
Grundskola
David Axklev
david.axklev@varberg.se
0734-34 32 75

Vesnas Förskolor Kungälv
Vesna Birkedahl
vesna.birkedahl@forskolanviljan.se

0731-83 86 44

Vårgårda Kommun
Linda Lilja
linda.lilja@vargarda.se

0322-60 08 02

Vårgårda Montessoriförskolan Grodden
Helena Olsson
helena@montessorigrodden.se

0322-62 19 62

Värnamo Kommun
Evelina Jahnsén
evelina.jahnsen@edu.varnamo.se
0370-37 8280

Vänersborgs Kommun
Alexandra Sjöborg
alexandra.sjoborg@vanersborg.se

0521-72 26 52